O mnie

Urodziłem się na Pradze, a wychowałem i mieszkam do dziś na Grochowie. Znam tu każdy zakątek i wiem, co należy zrobić, by mieszkańcom żyło się tu lepiej.

Jestem absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW oraz Wydziału Prawa WSZiP. Ukończyłem również Studium Bezpieczeństwa Narodowego, podyplomowe studia z zakresu zarządzania projektami  na SGH oraz kurs Praw i Wolności Człowieka organizowany przez Fundację Helsińską.

Przez kilka lat pracowałem jako nauczyciel akademicki. Obecnie zajmuję się pozyskiwaniem funduszy europejskich, głównie dla szkół wyższych i jednostek naukowo badawczych, jak również doradztwem w zakresie zarządzania i marketingu.

W poprzedniej kadencji byłem radnym Rady Dzielnicy Praga Południe, wiceprzewodniczącym Komisji Polityki Społecznej i Zdrowia. Pracowałem również w komisjach: Zagospodarowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska oraz Rewizyjnej. Interweniowałem w wielu sprawach, z którymi zgłaszali się do mnie mieszkańcy Grochowa. W obecnej kadencji (2010 – 2014) pełnię funkcję wiceprzewodniczącego Rady Dzielnicy, a także pracuję w Komisjach: Sportu, Kultury, Polityki Społecznej i Zdrowia.

Jestem najaktywniejszym radnym obecnej kadencji, złożyłem najwięcej zapytań, interpelacji i interwencji w sprawach mieszkańców spośród WSZYSTKICH radnych w Warszawie, możecie to Państwo osobiście sprawdzić na stronie Biuletynu Informacji Publicznej naszej dzielnicy:

http://bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe/Dzielnice/Praga_Poludnie/Rada_2010_2014/interpelacje_zapytania/default.htm?Radny=Marek+Borkowski&Organ=2&Dzielnica=6&srh=1

Nie stoję z założonymi rękoma i staram się zmieniać rzeczywistość na lepsze. Dlatego jestem już kolejną kadencję członkiem Rady Osiedla Grochów Północny

https://www.facebook.com/pages/Rada-Osiedla-Groch%C3%B3w-P%C3%B3%C5%82nocny/1535461430019294?fref=ts

Mój program dla Grochowa to:

  • remonty nawierzchni dróg lokalnych w naszej dzielnicy,
  • nowe chodniki, latarnie uliczne, ławki i ścieżki rowerowe,
  • bezprzewodowy dostęp do internetu
  • remonty boisk szkolnych i infrastruktury sportowej (Tor Kolarski Orzeł)
  • remont starych domów i kamienic zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty
  • rewitalizacja parków i skwerów (Park Skaryszewski, Park „Leśnika”, uporządkowanie rezerwatu Olszynki Grochowskiej,
  • nowe place zabaw dla dzieci
  • więcej nowych parków i skwerów takich jak nowy park POAK przy ulicy Podskarbińskiej

I całkiem prywatnie:

Pasje:

Wśród wielu moich zainteresowań najważniejsze są: prawo i polityka międzynarodowa. Poza tym interesuję się historią, w szczególności Pragi i Grochowa.

Sport:

Nie tylko w roli kibica. Gdy tylko znajdę czas: biegam, uprawiam judo, gram w rugby, odwiedzam siłownię.

Zalety:

Zdecydowanie konsekwencja i profesjonalizm. Poza tym dobrze gotuję.

I troszkę wad:

Jak każdy – mam ich kilka, a najważniejsza to perfekcyjność.

sasin

 

 

 

 

Minister Jacek Sasin z kancelarii ś.p. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego: „Marka Borkowskiego poznałem podczas naszej wspólnej pracy w Urzędzie Wojewódzkim, kiedy pełniłem funkcję Wojewody Mazowieckiego. Uważam, że tak świetnie przygotowani prawnicy jak on będą doskonałymi przedstawicielami mieszkańców w samorządzie”.

gorski

 

 

 
Dr Artur Górski, poseł: „Współpracuję z Panem Markiem Borkowskim jeszcze od czasu kiedy sam tak jak on byłem radnym. Jestem pewien, że jest on osobą energiczną sumienną i uczciwą, a takich ludzi potrzebujemy w warszawskim samorządzie. Zachęcam Państwa do oddania na niego głosu”.