O mnie

Urodziłem się w szpitalu Praskim, a całe życie wychowałem i mieszkam do dziś na Grochowie. Znam tu każdy zakątek i wiem, co należy zrobić, by mieszkańcom żyło się tu lepiej. Chodziłem do Przedszkola 230 i Szkoły Podstawowej 141 przy ulicy Szaserów.

Jestem absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Prawa na jednej z warszawskich prywatnych uczelni. Ukończyłem również Studium Bezpieczeństwa Narodowego, podyplomowe studia z zakresu zarządzania projektami  na SGH oraz kurs Praw i Wolności Człowieka organizowany przez Fundację Helsińską.

Przez kilka lat pracowałem jako nauczyciel akademicki. Zajmowałem się również pozyskiwaniem funduszy europejskich, głównie dla szkół wyższych i jednostek naukowo badawczych, jak również doradztwem w zakresie zarządzania i marketingu.

W poprzedniej kadencji po raz kolejny byłem jednym z najaktywniejszych radnych Rady Dzielnicy Praga Południe. Zasiadałem w komisjach Polityki Społecznej i Zdrowia, oraz Kultury. Interweniowałem w wielu sprawach, z którymi zgłaszali się do mnie mieszkańcy Grochowa.

W ramach sprawowania swojego mandatu radnego złożyłem najwięcej zapytań, interpelacji i interwencji w sprawach mieszkańców spośród WSZYSTKICH radnych w dzielnicy. Możecie to Państwo osobiście sprawdzić na stronie Biuletynu Informacji Publicznej naszej dzielnicy:

https://bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe/dzielnice/Praga_Poludnie/Rada_2014_2018/Interpelacje_zapytania/default.htm?Radny=Marek+Borkowski&Organ=2&Dzielnica=6&Kadencja=2&srh=1

Nie stoję z założonymi rękoma i staram się zmieniać rzeczywistość na lepsze. Dlatego jestem już kolejną kadencję członkiem Rady Osiedla Grochów Północny, czyli naszego lokalnego samorządu mieszkańców. Tym razem zostałem wybranym jej przewodniczącym. Zachęcam do polubienia strony Rady Osiedla:

https://www.facebook.com/pages/Rada-Osiedla-Groch%C3%B3w-P%C3%B3%C5%82nocny/1535461430019294?fref=ts

Mój program dla Grochowa to:

  • remonty nawierzchni dróg lokalnych w naszej dzielnicy,
  • nowe chodniki, ławki i DZIAŁAJĄCE latarnie uliczne,
  • remonty boisk szkolnych i infrastruktury sportowej (Tor Kolarski Orzeł)
  • remont starych domów i kamienic zarządzanych przez ZGN i doprowadzenie do nich centralnego ogrzewania,
  • rewitalizacja parków i skwerów (Park Skaryszewski, Park „Leśnika”, uporządkowanie rezerwatu Olszynki Grochowskiej,
  • nowe place zabaw dla dzieci
  • stop inwazji słupków na każdej wolnej przestrzeni

I całkiem prywatnie:

Pasje:

Wśród wielu moich zainteresowań najważniejsze są: prawo i polityka międzynarodowa. Poza tym interesuję się historią, w szczególności Pragi i Grochowa.

Sport:

Nie tylko w roli kibica. Gdy tylko znajdę czas: biegam, uprawiam judo, gram w rugby, odwiedzam siłownię.

Zalety:

Zdecydowanie konsekwencja i profesjonalizm. Poza tym dobrze gotuję 🙂

I troszkę wad:

Jak każdy – mam ich kilka, a najważniejsza to perfekcyjność.

Patryk Jaki Wiceminister Sprawiedliwości

„Znam Marka Borkowskiego, jego kompetencje i zaangażowanie są potrzebne w Radzie Dzielnicy Praga Południe”

 

sasin

 

 

 

 

Minister Jacek Sasin z kancelarii ś.p. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego: „Marka Borkowskiego poznałem podczas naszej wspólnej pracy w Urzędzie Wojewódzkim, kiedy pełniłem funkcję Wojewody Mazowieckiego. Uważam, że tak świetnie przygotowani prawnicy jak on będą doskonałymi przedstawicielami mieszkańców w samorządzie”.

gorski

 

 

ś. p. dr Artur Górski, poseł: „Współpracuję z Panem Markiem Borkowskim jeszcze od czasu kiedy sam tak jak on byłem radnym. Jestem pewien, że jest on osobą energiczną sumienną i uczciwą, a takich ludzi potrzebujemy w warszawskim samorządzie. Zachęcam Państwa do oddania na niego głosu”.