Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla Gocławka Północnego uchwalony

Październik 26, 2010 / Nowości 

W dniu 23 września br. obradowała Rada Warszawy. W ramach tej ramach sesji warszawscy rajcy uchwalili m.in. miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla części Pragi Południe, czyli dla Gocławka Północnego. Obejmuje on fragment naszej dzielnicy w rejonie ulic Murmańskiej, Kwatery Głównej i Żółkiewskiego. Rejon ten zabudowany jest głównie niskimi domami i zachował nieliczną już w Warszawie lokalną zabudowę.


(fot. Hanna Gołaszewska)

Więcej

Mord Sądowy

Październik 26, 2010 / Artykuły 

W dniu 26 września 2010 roku na terenie naszej dzielnicy, obok kościoła pod wezwaniem św. Ojca Pio na Gocławiu przy skrzyżowaniu ulic Generała Fieldorfa i Wału Miedzeszyńskiego odsłonięty został pomnik Generała Augusta Emila Fieldorfa. Mszę świętą, poprowadził Ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej abp Henryk Hoser, który dokonał poświęcenie pomnika. Miejsce to wybrano nieprzypadkowo, bowiem jedna z głównych ulic na terenie tego osiedla nosi imię bohaterskiego Generała, niezłomnego bojownika o niepodległość Polski, generał brygady Wojska Polskiego, organizator i dowódca Kedywu Armii Krajowej, zastępca Komendanta Głównego AK, dowódca organizacji NIE. Warto polecić z tego miejsca film „Generał NIL” zrealizowany przez Ryszarda Bugajskiego w 2009 roku ze wspaniałą rolą Olgierda Łukaszewicza.

Więcej

Prezydent Lech Kaczyński

Październik 26, 2010 / Artykuły 

Prezydent Lech Kaczyński był przez trzy lata Prezydentem Miasta Stołecznego Warszawy. Kiedy przybył do niego na swoją przedostatnią podróż miasto to (co widać doskonale na zdjęciach i filmach) na trasie przejazdu trumny ze zwłokami Prezydenta z lotniska na Pałacu Namiestnikowskiego nie wywiesiło ani jednej flagi. Nasze miasto przyjęło Go gorzej od niejednego zagranicznego oficjela. Mnogość ludzi i flag narodowych przez nich trzymanych, oraz te które były na budynkach i blokach mieszkalnych jakoś zmyliła. Nawet na Krakowskim Przedmieściu nie było flag na latarniach były tylko puste uchwyty.

Więcej