Relacja z koncertu na Kamionku

27 września, 2011 / Nowości 

Kilka dni temu zapraszałem Państwa na koncert, a dziś zapraszam do odwiedzenia strony Rady Osiedla Kamionek, gdzie znalazła się relacja i zdjęcia z koncertu.

Zaproszenie na Saską Kępę

22 września, 2011 / Nowości 

Dziś kolejne zaproszenie związane z wrześniem 39, tym razem na Saską Kępę.

Koncert partiotyczny

20 września, 2011 / Nowości 

Drodzy Państwo w najbliższą niedzielę organizuję uroczysty koncert pod tytułem:

„Ojczyzna to wielki, zbiorowy obowiązek”

w wykonaniu Artystów Filharmonii Narodowej i z udziałem honorowego gościa

Posła na Sejm RP dr Artura Górskiego.

Koncert odbędzie się w dniu 25 września 2011 r. o godzinie 19 w Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej na Kamionku przy ul. Grochowska 365

Wykonawcy:

Barbara Witkowska – harfa

Joanna Lalek – sopran

Andrzej Sienkiewicz – puzon

Krzysztof Wojtyniak – puzon

Krzysztof Kott – puzon

Arkadiusz Więdlak – tuba

Zaproszenie do parku „Leśnika”

12 września, 2011 / Nowości 

Będąc dziś w siedzibie urzędu Dzielnicy na Grochowskiej zobaczyłem niewielkie ogłoszenie skierowane do mieszkańców Grochowa. Postanowiłem je sfotografować i zamieścić na stronie, zapraszając niniejszym Państwa na tą uroczystość szczególnie, że dotyczy niesłychanie zasłużonej postaci nierozerwalnie związanej z Grochowem.

Rocznica Obrony Grochowa w 1939 roku

1 września, 2011 / Nowości 

Serdecznie zapraszam Państwa na uroczystości 72 rocznicy obrony Grochowa i walk o „redutę skrzyżowanie”, czyli w miejscu zbiegu ulic Grochowskiej, Międzyborskiej, Waszyngtona i Grenadierów. Uroczystość odbędzie się w dniu 14 września (środa) 2011 o godzinie 14.00. Zaproszenie zamieszczam poniżej.

Reduta broniona przez 21 Warszawski Pułk Piechoty „Dzieci Warszawy” nie została zdobyta aż do kapitulacji Warszawy 27 września 1939 roku.  W 2009 roku odbyła się w tym historycznym miejscu inscenizacja bitwy. Zachęcam Państwa do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia na portalu dobroni.

10 rocznica ataków terrorystycznych z 11 września

1 września, 2011 / Nowości 

Być może nie wszyscy z Państwa wiedzą, że na terenie Pragi Południe znajduje się pamiątkowa tablica upamiętniająca ofiary ataku terrorystycznego na World Trade Center w Nowym Jorku z 11 września 2011 roku, a w szczególności polaków, którzy tam zginęli. Pomnik znajduje się w Parku Skaryszewskim przy wejściu głównym od strony Ronda Waszyngtona po lewej stronie.  Więcej