Spotkanie w Liceum im. Marii Skłodowskiej – Curie

28 lutego, 2012 / Nowości 

Miałem okazję uczestniczyć w spotkaniu z młodzieżą w XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej Curie przy ulicy Naddnieprzańskiej na Gocławku wraz z Panami: Andrzejem Melakiem i Janem Wasiem z Kręgu Pamięci Narodowej, oraz  Wojciechem Olszańskim aktorem odtwarzającym podczas inscenizacji bitwy o Olszynkę Grochowską gen. Franciszka Żymirskiego, gdzie otrzymaliśmy bardzo miłe pamiątki. Jedną z nich zamieściłem obok.

Kolejny numer Olszynkowego Dobosza

25 lutego, 2012 / Artykuły 

Tradycyjnie z okazji kolejnej 181 rocznicy Bitwy o Olszynkę Grochowską, dzięki wsparciu wolontariuszy z Grochowa wydałem okolicznościową gazetkę, rozdawaną w trakcie uroczystości. A dla tych, którzy nie mogli w nich uczestniczyć zamieszczam poniżej plik do pobrania.

olszynkowy dobosz 2

Turniej futsal na Grochowie.

24 lutego, 2012 / Nowości 

W dniach: 28.02.2012 r. (w godzinach 20.30-22.00) oraz 29.02. 2012r. (17.00-18.30) w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Siennickiej 40 będzie rozegrany turniej futsal w kategorii U-21. Mecze rozegrane zostaną przez drużyny z Polski i Francji. Wstęp na imprezę jest nieodpłatny.

Warsztaty dla właścicieli lokali.

23 lutego, 2012 / Nowości 

Szanowni Państwo! We wtorek 28 lutego br. w siedzibie Komitetu PiS Praga Południe przy ul. Waszyngtona 30/36 o godz. 17.30 odbędą się warsztaty dla właścicieli lokali. Będzie to pewien rodzaj wykładu i dyskusji oraz wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie zarządzania własnymi nieruchomościami. Tematem pierwszego takiego spotkania będzie „Zarządzanie wartością nieruchomości.” Warsztaty poprowadzi Pan Mariusz Stankowski. Zapraszamy na spotkanie i proszę o powiadomienie mieszkańców dzielnicy, sąsiadów, znajomych oraz wszystkich zainteresowanych tym tematem.

Olszynka Grochowska 2012

15 lutego, 2012 / Nowości 

Już wkrótce kolejne uroczystości na Olszynce Grochowskiej, na które wszystkich serdecznie zapraszam.

Wszystkie szczegóły na zaproszeniu i plakacie poniżej:

List protestacyjny rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola „Wiatraczek”

8 lutego, 2012 / Artykuły 

Zamieszczam poniżej list protestacyjny przeciwko likwidacji Przedszkola Wiatraczek, który otrzymałem od rodziców.

Media informują o podjętych przez władze masowych likwidacjach szkół i przedszkoli. Są to kolejne decyzje i działania władz, dotyczące edukacji naszych dzieci, które budzą w nas rodzicach ogromny sprzeciw.

Więcej

Pogrzeb oświaty na Pradze Południe

7 lutego, 2012 / Artykuły 

Stało się, głosami radnych Platformy Obywatelskiej, zlikwidowano na Grochowie dwa gimnazja i przedszkole „Wiatraczek”.

W grudniu ubiegłego roku, jak grom z jasnego nieba gruchnęła wieść, że Zarząd Dzielnicy Praga Południe zamierza likwidować szkoły. Jako radni, dowiedzieliśmy się o tym oczywiście w ostatniej chwili, tak samo jak: dzieci, rodzice i nauczyciele.

Więcej

Zaproszenia na wydarzenia kulturalne w Centrum Promocji Kultury na ulicy Podskarbińskiej

7 lutego, 2012 / Nowości