Zaproszenie na trzeciomajowe koncety

Kwiecień 30, 2015 / Nowości 

koncert szembeka

koncert kamionek

Promocja książki Pawła Elszteina

Kwiecień 28, 2015 / Nowości 

Plakat 05.05.2015Na książkę składa się kilkadziesiąt opowieści  o dawnej Warszawie, przede wszystkim o jej prawej stronie – Pradze i okolicach. To właśnie w tej części stolicy wychowywał się Autor. Został jej wierny całe życie. To z tej perspektywy Paweł Elsztein przyglądał się mieszkańcom, sąsiadom, zwyczajom, różnym kulturom i religiom, to tu przeżywał wojnę i okupację. Swoje spostrzeżenia, uzupełnione o interesujące fakty, zawarł we wspomnianej książce. Więcej

Zapraszam na koncert w kościele przy placu Szembeka.

Kwiecień 24, 2015 / Nowości 

koncert papież

Zbiórka materiałów wtórnych.

Kwiecień 24, 2015 / Nowości 

Przynieście w sobotę pod Urząd Dzielnicy elektrośmieci, albo inne śmieci, które można poddać recyklingowi, a otrzymacie rośliny do posadzenia w ogródku.

recyklink

Kontrowersyjna rewitalizacja Parku im. Józefa Polińskiego

Kwiecień 24, 2015 / Artykuły 

W mediach pojawiło się wiele artykułów, udokumentowanych materiałem fotograficznym przedstawiając zaniepokojenie trwającą obecnie rewitalizacją Parku Polińskiego przy ulicy Szaserów. Wszyscy zaniepokojeni są przede wszystkim stopniem „betonizacji” Parku, czyli znikaniem zieleni, co przejawia się w wycięciu prawie 50 dużych drzew i  ułożenia szerokich betonowych alejek.

park mjn

Więcej informacji znajdziecie Państwo tu:

www.zw.com.pl   http://warszawawpigulce.pl   http://tvnwarszawa.tvn24.pl

Zachęcam również do polubienia profilu Parku Polińskiego

https://www.facebook.com/ParkPolinskiego

 

Pub Pod Pstrągiem

Kwiecień 12, 2015 / Nowości 

Niewiarygodna historia, która mogła zdarzyć się tylko w naszej dzielnicy. Po 17 latach istnienia, znika bez jakiegokolwiek następcy miejsce w Parku Skaryszewskim, gdzie latem można było usiąść nad wodą, zjeść, wypić, wypożyczyć kajaki, albo rowery wodne. To wszystko oczywiście dzięki ciężkiej pracy urzędników i władz Urzędu Dzielnicy Praga Południe. W związku z powyższym wspólnie z właścicielami Pubu organizuję konferencję prasową w tej sprawie we wtorek 14 kwietnia o godzinie 11 w Urzędzie Dzielnicy (Grochowska 274) przed salą 305 na trzecim piętrze, na którą wszystkich serdecznie zapraszam.

pstrąg

Więcej można przeczytać tu, jak tez posłuchać Pana Arkadiusza, byłego już współwłaściciela Pubu Pod Pstrągiem.

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,pub-pod-pstragiem-konczy-dzialalnosc-miasto-zachowalo-sie-skandalicznie,164201.html

Polecam też oświadczenia właścicieli Pubu zamieszczone na portalu facebook:

https://www.facebook.com/PubPodPstragiem?fref=ts

 

Życzenia świąteczne

Kwiecień 4, 2015 / Nowości 

zyczenia