Legendy Olszynki

22 września, 2012 / Nowości 

Legendy Olszynki są unikatowym plenerowym projektem kulturalnym, który w formie teatralnej inscenizacji przybliży uczestnikom interesujące epizody z historii Olszynki Grochowskiej i skonfrontuje je z sytuacją współczesną tych terenów.  Akcja wędrowna prowadzona przez aktora-przewodnika doprowadzi do miejsc, gdzie na widzów czekać będą artystyczne niespodzianki z przeszłości wykorzystujące naturalną scenerię pleneru, przygotowane przez aktorów Teatru Akt, jedynego warszawskiego teatru ulicznego.  Więcej

Wmurowanie kamienia węgielnego pod nową salę gimnastyczną w Szkole Podstawowej nr 141

18 września, 2012 / Artykuły 

Dziś uczestniczyłem w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej sali gimnastycznej powstającej w Szkole Podstawowej nr 141 przy ulicy Szaserów 117. Była to dla mnie szczególna uroczystość, bowiem jestem absolwentem tej szkoły i spędziłem w niej 8 lat.Spotkałem nawet jednego nauczyciela, który uczył mnie WF, czyli kultową dla tej szkoły postać Pana Duberta, na fotografii poniżej podpisuje akt erekcyjny. Otwarcie nowej szli gimnastycznej (powstającej tuż obok starej) już wiosną 2013 roku.

 

 

 

 

 

Więcej

Uroczystość w parku Leśnika

5 września, 2012 / Nowości 

Związek Powstańców Warszawskich, Środowisko Żołnierzy Zgrupowania Bojowego Leśnik i Służby Uzbrojenia K/G AK, oraz Rodzina płk. Jana Szypowskiego „Leśnika” zapraszają na uroczystość upamiętniającą walkę stoczoną przez oddział pułkownika z Armią Czerwoną w dniu 25 września 1939 r. pod Zamościem.

Więcej

Obchody wrześniowej rocznicy obrony Pragi

5 września, 2012 / Nowości