Pierwsze efekty walki ze śmieciami

Luty 19, 2014 / Artykuły, Nowości 

ekopatrol-wciaz-namierza-smieci_18373274Jak podaje dzisiejszy Superekspres:

” (…) Na pomoc mieszkańcom Pragi-Południe w rozwiązaniu śmieciowego problemu ruszyło dwóch radnych. Marek Borkowski i Dariusz Lasocki stworzyli patrol obywatelski. – Sygnały od mieszkańców przekazujemy do dzielnicy, a ta do firmy Lekaro. Reagują. W ten sposób udało się sprzątnąć kilkanaście posesji na Pradze – mówi radny Borkowski.

Zdwojony sygnał od „Super Expressu” i radnych spowodował m.in. to, że przepełniona po brzegi altanka przy ul. Garwolińskiej 9 świeciła wczoraj pustkami aż miło.

– Wasze zdjęcia podziałały! Wywieźli wreszcie te śmieci. Dziękujemy! – usłyszeliśmy od mieszkańców.”

całość artykułu znajduje się tu: http://www.se.pl/wydarzenia/warszawa/warszawa-ekopatrol-wciaz-namierza-smieci_381923.html?photo=275021

 

Śmieci 2.0

Luty 16, 2014 / Nowości 

Ponieważ po raz kolejny władze miasta nie potrafią rozwiązać kwestii wywozu śmieci uruchamiam wspólnie z radnym Dariuszem Lasockim z Gocławia pogotowie interwencyjne. Oczywiście proszę o telefon również mieszkańców Kamionka, Gocławka i Saskiej Kępy. Jak do tej pory udaje nam się spowodować wywiezienie śmieci jeszcze tego samego dnia.

smieci

Olszynka Grochowska 2014

Luty 14, 2014 / Nowości 

W tym roku uroczystości na Olszynce zapowiadają się interesująco, zostały rozłożone, aż na trzy dni.

olszynka 2014 1

 

olszynka 2014

Bieg w Parku Skaryszewskim dedykowany Żołnierzom Wyklętym

Luty 14, 2014 / Nowości 

Fundacja Wolność i Demokracja zaprasza na niepowtarzalną imprezę biegową, która 1 marca 2014 roku odbędzie się w warszawskim Parku Skaryszewskim. Uczestnicy rywalizacji na dystansach 5 i 10 km będą w sportowy sposób świętować Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Impreza będzie miała unikalną, wojskową oprawę, a dla kibiców przygotowano specjalną grę edukacyjną. Na trasie spodziewamy się czołowych polskich długodystansowców. Bieg Tropem Wilczym to idealny początek wiosennego sezonu biegowego!

http://tropemwilczym.pl/

Oswiadczenie klubu radnych PiS w sprawie bojkotu sesji przez radnych Paltformy Obywatelskiej

Luty 6, 2014 / Nowości 

Na ostatniej sesji Rady Dzielnicy Praga Południe doszło do bezprecedensowego wydarzenia, czternastu radnych Platformy Obywatelskiej postanowiło zbojkotować i nie przyjść na sesję, aby uczestniczyć w dyskusji na tematy istotne dla mieszkańców Pragi Południe.

klubpisbojkotpo