Życie Warszawy o mojej interpelacji

2 października 2011 / Nowości 

Życie Warszawy zainteresowało się moją interwencją w sprawie śladów bytowania bobrów przy ulicy Szaserów. Cały artykuł przedstawiam poniżej a tu możecie przeczytać go Państwo  w originale: http://www.zw.com.pl/artykul/2,634589_Bobry-na-Szaserow-niestraszne.html

Bobry na Szaserów niestraszne

rbi 02-10-2011, ostatnia aktualizacja 02-10-2011 12:49

Bobry na Pradze-Południe mogą spać spokojnie. Mimo że obgryzają drzewa, urzędnicy nie planują ich odławiać i przenosić w inne miejsce.

autor: Michał Walczak
źródło: Fotorzepa

Na trop szkodliwej działalności bobrów wpadł dzielnicowy radny Marek Borkowski (PiS). Napisał więc w tej sprawie do urzędu interpelację.

– Podczas spaceru ulicą Szaserów zauważyłem najprawdopodobniej ślady obecności bobrów w postaci ściętych drzew, co uwieczniłem na fotografiach – napisał radny i załączył zdjęcia. – Czy jest to odpowiednie miejsce dla bytowania bobrów, czy nie należałoby czasem ich odłowić i przenieść w bezpieczne miejsce?

Urzędnicy wnikliwie przyjrzeli się sprawie.

– Ustalono, iż obgryzione zostały trzy egzemplarze topoli drżącej o średnicy pnia nie przekraczającej 20 cm – odpowiada burmistrz Pragi-Południe Tomasz Kucharski.

Dodaje, że nie zaobserwowano innych śladów bytowania bobrów na wskazanym terenie niż ścieżka przebiegająca od strony cieku wodnego do ściętych drzew.

– Dokonane oględziny w terenie pozwoliły na wyciągnięcie wniosku, iż bóbr (bobry) przebywały na tym terenie chwilowo i wróciły już do swojego pierwotnego naturalnego siedliska w rezerwacie Olszynki Grochowskiej – uspokaja burmistrz.

Zapewnia jednak, że „w przypadku ponownego pojawienia się bobrów i stwierdzenia szkód spowodowanych ich działalnością zostaną podjęte właściwe działania”.